מצא רשימות בחינם

שלום אורח
התחבר
הירשם


מצא אותנו בפייסבוק
רשימת כל היישובים ששמותיהם שונו במהלך השנים - כולל שינויים מלפני קום המדינה


האם ידעתם שהיו יותר מ-1,500 שינויי שמות במדינה ב-70 שנה האחרונות? כאן תמצאו את כל המידע המרתק על שינויי שמות של יישובים, יישובים "שנעלמו" ויישובים שאוחדו, או ישובים חדשים שאיחדו מספר יישובים קודמים. המון שינויים במדינה כל כך קטנה. ומה עם היישוב שלכם? הוא נמצא פה?


שם היישוב / שכונה לפני השינוי סוג השינוי בשם היישוב שם היישוב הנוכחי שנת השינוי הערות
אבא הלל   כפר סילבר 1965 בין השנים 1958-1965 נכלל באשקלון. בשנת 1965 נפרד מאשקלון, וקיבל את הסמל 0107
אבו בלאל - שבט נכלל רהט 1989  
אבוקה 1. יישוב או מקום שחדלו להתקיים או שלא עמדו בתנאי ההגדרה של יישוב או מקום 2. סמל שהוחלף בסמל חדש מסיבות טכניות ו/או מנהליות, או בשל שינוי מיקום 3. סמל נוסף ניתן לעתים בטעות, לא היה בשימוש, הוחלף או בוטל ולכן ניתן סמל חדש   1958  
אבטח   אבן ספיר   כינויים קודמים נוספים: קטרה, חרבת לוז, לוזים
אבטין א   נופית   שם קודם: פי-נר. בשנת 1993 שונה השם פי-נר לנופית.
אבידע   נווה חריף 1987  
אביר יעקב   כוכב יעקב 1988  
אבן הוכברג יצחק   גלעד (אבן יצחק)   שמות נוספים: הגרעין, גלעד, אבן יצחק (גלעד). נוסד בשנת 1945 על-ידי "הגרעין" וקיבל את השם הרשמי אבן יצחק (ע"ש יצחק הוכברג), אך היה קרוי בפי בתושבים גלעד. במשך השנים שונה השם.
אבן יצחק - גלעד   גלעד (אבן יצחק)   שמות נוספים: הגרעין, גלעד, אבן הוכברג יצחק. נוסד בשנת 1945 על-ידי "הגרעין" וקיבל את השם הרשמי אבן יצחק (ע"ש יצחק הוכברג), אך היה קרוי בפי בתושבים גלעד. משך השנים שונה השם.
אבשלום יישובים בחבל סיני אשר חדלו להתקיים לאחר ההסכם עם מצרים. מקצתם הוקמו מחדש בחבל אשכול והדבר צוין בטור ההערות   1982  
אבת'אן איחוד של למעלה משני יישובים ליישוב אחד, לרוב מועצה מקומית זמר 1988 אוחד עם ביר א-סיכה, ימא ומרגה למ"מ אחת
אגוז   איתמר 1985 כינוי קודם נוסף: תל חיים
אדם   גבע בנימין   כינוי קודם נוסףף גבע
אדמת יהודיה   גני יהודה   כינויים קודמים נוספים: יכין, גנות, גנות יכין
אדר   אבירים 1981 כינוי קודם נוסף: הר שר שלום
אוגדה יישובים בחבל סיני אשר חדלו להתקיים לאחר ההסכם עם מצרים. מקצתם הוקמו מחדש בחבל אשכול והדבר צוין בטור ההערות   1982  
אוהלו 1. יישוב או מקום שחדלו להתקיים או שלא עמדו בתנאי ההגדרה של יישוב או מקום 2. סמל שהוחלף בסמל חדש מסיבות טכניות ו/או מנהליות, או בשל שינוי מיקום 3. סמל נוסף ניתן לעתים בטעות, לא היה בשימוש, הוחלף או בוטל ולכן ניתן סמל חדש   2002 האוכלוסייה הרשומה במקום תועבר ליישוב קצרין (4100)
אום אל-גנם שני יישובים שאוחדו ליישוב אחד שבלי - אום אל-גנם 2000 אוחד עם שבלי. בשנת 1995 צורף לשבלי, הופרד בשנת 1996 וצורף מחדש
אום אל פרג'        
אום בטין ריכוז של אוכלוסייה בדווית שהוכר כיישוב קבע אום בטין 2005 ריכוז של אוכלוסייה בדווית שהוכר כיישוב קבע בנפת באר שבע. האוכלוסייה מורכבת מקבוצות מהשבטים אבו כיף ואבו עסא.

1 >> 2  >> 3  >> הבא >>


 

רשימות מקושרות  רשימות מקושרות
 

רשימות בקטגוריות דומות 


 • דני ספרן

  300 המלונות המובילים בישראל

  רשימה מלאה של המלונות המובילים בישראל בשנת 2012. לכל מלון תמצאו פרטי התקשרות, טלפון ישיר לקבלה, מספר החדרים שבמלון, שם מלא של מנהל בית המלון ועוד פרטים מעניינים נוספים. תהנו בחופשה!

  מאת: דני ספרן >>  טיולים  24/09/2012  לצפייה לצפייה  
 • שמרית

  איך אומרים באנגלית

  גלו איך אומרים באנגלית כל מילה שחפצתם בה כמעט בעברית. לקחתי את הרשימה של המילים הנפוצות ביותר ותרגמתי אותן לאנגלית, כדי לתת לכם אפשרות לראות איך כותבים באנגלית כל מילה מסובכת, שלעיתים אולי אינכם יודעים כלל איך אומרים

  מאת: שמרית >>  טיולים  06/11/2012  לצפייה לצפייה  


 

רשימות נוספות מאותו המחבר