אבטחת מידע

ביטוח סייבר ומה היתרונות של זה

ביטוח סייבר Min

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

ביטוח סייבר הוא סוג של ביטוח המכסה את עלויות הנזק הקשור לסייבר. פוליסות ביטוח אלו מוצעות בדרך כלל על ידי צד שלישי ומכסות נזקים מפריצות, פרצות מידע והתקפות וירוסים.

סקר שנערך לאחרונה מצא כי רוב החברות אינן מכוסות בגין נזקים ממתקפות סייבר. המשמעות היא שחברה ממוצעת עשויה להיות אחראית לפיצויים של עד 7 מיליון דולר במקרה של מתקפת סייבר. הצורך בביטוח סייבר גובר עם עליית הדיגיטליזציה והשימוש בטכנולוגיה בחיי היום יום.

מה זה ביטוח סייבר

בהמשך לפסקה הקודמת, ביטוח סייבר הוא סוג של ביטוח המכסה נזקים והפסדים הנגרמים כתוצאה ממתקפות סייבר. זוהי סוג של הגנה מפני סיכונים כאלה שניתן לקנות על ידי יחידים, חברות או ארגונים.

חשוב לקיים ביטוחי סייבר מכיוון שהם יכולים לעזור להפחית את הסיכון להתקפות סייבר. בנוסף, הם גם יכולים לספק הגנה לחברה מפני התחייבויות משפטיות פוטנציאליות.

ביטוחי סייבר הפכו לחלק בלתי נפרד מהאסטרטגיות של בעלי עסקים רבים להגנה על העסקים שלהם מפני הפסדים פוטנציאליים עקב התקפות סייבר או פרצות מידע.

היתרונות של זה

ביטוח סייבר הוא סוג של ביטוח המגן מפני הפסדים כספיים הנגרמים מפשעי סייבר. בפסקה זו נדון ביתרונות של ביטוחי סייבר. כמו כן, נדון באילו סוגי פשעי סייבר מכוסים ואילו לא.

היתרון הראשון של ביטוח יסייבר הוא בכך שהם מספקים הגנה מכל אובדן או נזק שנגרמו ממגוון אירועים כולל פריצה, גניבת נתונים, התקפות תוכנות זדוניות ווירוסים. זה כולל הן נכסים פיזיים ודיגיטליים כמו מחשבים, סמארטפונים וטאבלטים, כמו גם התקני אחסון נתונים כגון כוננים קשיחים או USB.

יתרון נוסף הוא שהוא מספק הגנה מפני תביעות משפטיות שהוגשו נגדך על ידי צדדים שלישיים למקרה שהחברה שלכם תפרוץ או תידבק בתוכנה זדונית. היתרון השלישי הוא שהוא יכול לכסות עלויות משפטיות שנגרמו במקרה שהחברה שלכם תובע מכל סיבה הקשורה למתקפת סייבר. לבסוף, יש כמה מדיניות זמינה לעסקים המספקים הגנה מפני ההשפעות שעשויות להיות לתוכנת כופר על הפעילות העסקית שלהם.

תפריט נגישות אתר